SOCCER RESULTS
UPCOMING (742)
FINISHED (67)
TOP
NAME
AUSTRIA – TIPICO BUNDESLIGA
12:30
NS
Austria Wien
Admira
H2H
12:30
NS
Hartberg
Sturm Graz
H2H
15:00
NS
LASK Linz
Wolfsberger AC
H2H
BELARUS – VYSSHAYA LIGA
12:00
NS
Belshina
Shakhtyor
H2H
14:00
NS
Dinamo Minsk
Vitebsk
H2H
16:00
NS
Ruh Brest
Slutsk
H2H
BELGIUM – PRO LEAGUE
11:30
NS
Standard Liège
Zulte-Waregem
H2H
14:00
NS
Anderlecht
AS Eupen
H2H
16:15
NS
Club Brugge
Cercle Brugge
H2H
18:45
NS
Royal Excel Mouscron
Sporting Charleroi
H2H
BRAZIL – SERIE A
14:00
NS
Vasco da Gama
Bragantino
H2H
19:00
NS
Palmeiras
Flamengo
H2H
21:15
NS
Ceará
Goiás
H2H
21:15
NS
Atlético GO
Botafogo
H2H
23:30
NS
Santos
Fortaleza
H2H
CZECH REPUBLIC – FORTUNA LIGA
13:30
NS
Jablonec
Opava
H2H
13:30
NS
Viktoria Plzeň
Zbrojovka Brno
H2H
13:30
NS
Pardubice
Slovan Liberec
H2H
16:00
NS
Příbram
Sparta Praha
H2H
DENMARK – SUPERLIGA
12:00
NS
AGF
OB
H2H
12:00
NS
SønderjyskE
AaB
H2H
14:00
NS
Brøndby
Horsens
H2H
16:00
NS
Vejle
København
H2H
ENGLAND – PREMIER LEAGUE
11:00
NS
Sheffield United
Leeds United
H2H
13:00
NS
Tottenham Hotspur
Newcastle United
H2H
15:30
NS
Manchester City
Leicester City
H2H
18:00
NS
West Ham United
Wolverhampton Wanderers
H2H
ENGLAND – CHAMPIONSHIP
12:00
NS
Bristol City
Sheffield Wednesday
H2H
15:00
NS
AFC Bournemouth
Norwich City
H2H
FINLAND – VEIKKAUSLIIGA
15:30
NS
Honka
Haka
H2H
15:30
NS
Mariehamn
KuPS
H2H
15:30
NS
Ilves
TPS
H2H
FRANCE – LIGUE 1
11:00
NS
Bordeaux
Nice
H2H
13:00
NS
Dijon
Montpellier
H2H
13:00
NS
Angers SCO
Brest
H2H
13:00
NS
Nîmes
Lens
H2H
13:00
NS
Monaco
Strasbourg
H2H
15:00
NS
Lorient
Olympique Lyonnais
H2H
19:00
NS
Reims
Paris Saint Germain
H2H
GERMANY – BUNDESLIGA
13:30
NS
Hoffenheim
Bayern München
H2H
16:00
NS
Freiburg
Wolfsburg
H2H
GERMANY – 2. BUNDESLIGA
11:30
NS
St. Pauli
Heidenheim
H2H
11:30
NS
Karlsruher SC
Bochum
H2H
11:30
NS
Nürnberg
Sandhausen
H2H
ICELAND – PEPSIDEILD
14:00
NS
ÍA
Víkingur Reykjavík
H2H
14:00
NS
KR
Fylkir
H2H
14:00
NS
FH
Fjölnir
H2H
16:15
NS
Grótta
KA
H2H
19:15
NS
HK
Stjarnan
H2H
19:15
NS
Valur
Breidablik
H2H
ITALY – SERIE A
10:30
NS
Spezia
Sassuolo
H2H
13:00
NS
Napoli
Genoa
H2H
13:00
NS
Hellas Verona
Udinese
H2H
16:00
NS
Crotone
Milan
H2H
18:45
NS
Roma
Juventus
H2H
JAPAN – J-LEAGUE
04:00
NS
Vegalta Sendai
Cerezo Osaka
H2H
07:00
NS
Sagan Tosu
Tokyo
H2H
08:00
NS
Kashima Antlers
Oita Trinita
H2H
09:00
NS
Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka
H2H
10:00
NS
Kashiwa Reysol
Yokohama F. Marinos
H2H
10:00
NS
Shonan Bellmare
Kawasaki Frontale
H2H
KOREA REPUBLIC – K-LEAGUE 1
05:00
NS
Seongnam
Incheon United
H2H
05:00
NS
Busan I’Park
Gangwon
H2H
07:30
NS
Sangju Sangmu
Jeonbuk Motors
H2H
07:30
NS
Daegu
Ulsan
H2H
10:00
NS
Pohang Steelers
Gwangju
H2H
MEXICO – LIGA MX
22:00
NS
Atlético San Luis
León
H2H
NETHERLANDS – EREDIVISIE
10:15
NS
Feyenoord
ADO Den Haag
H2H
12:30
NS
FC Utrecht
RKC Waalwijk
H2H
14:45
NS
Heracles
PSV
H2H
14:45
NS
FC Emmen
Willem II
H2H
NETHERLANDS – EERSTE DIVISIE
10:15
NS
De Graafschap
NEC
H2H
18:00
NS
FC Volendam
Go Ahead Eagles
H2H
NORWAY – ELITESERIEN
16:00
NS
Haugesund
Odd
H2H
16:00
NS
Mjøndalen
Viking
H2H
16:00
NS
Kristiansund
Brann
H2H
16:00
NS
Aalesund
Rosenborg
H2H
16:00
NS
Stabæk
Start
H2H
18:30
NS
Bodø / Glimt
Vålerenga
H2H
PORTUGAL – PRIMEIRA LIGA
14:30
NS
Farense
Nacional
H2H
15:00
NS
Gil Vicente
Portimonense
H2H
17:30
NS
Paços de Ferreira
Sporting CP
H2H
20:00
NS
Rio Ave
Vitória SC
H2H
REPUBLIC OF IRELAND – PREMIER DIVISION
16:00
NS
Finn Harps
Cork City
H2H
18:30
NS
Dundalk
Shamrock Rovers
H2H
RUSSIA – PREMIER LEAGUE
11:00
NS
Arsenal Tula
Rostov
H2H
13:30
NS
Akhmat Grozny
Ural
H2H
16:00
NS
CSKA Moskva
Lokomotiv Moskva
H2H
16:00
NS
Rotor Volgograd
Rubin Kazan’
H2H
SCOTLAND – PREMIERSHIP
11:00
NS
Motherwell
Rangers
H2H
14:00
NS
Celtic
Hibernian
H2H
14:00
NS
Ross County
Aberdeen
H2H
SPAIN – LA LIGA
10:00
NS
Osasuna
Levante
H2H
12:00
NS
SD Eibar
Athletic Club
H2H
14:00
NS
Atlético Madrid
Granada
H2H
16:30
NS
Cádiz
Sevilla
H2H
16:30
NS
Real Valladolid
Celta de Vigo
H2H
19:00
NS
Barcelona
Villarreal
H2H
SPAIN – LA LIGA 2
10:00
NS
Lugo
Almería
H2H
14:00
NS
Mallorca
Sabadell
H2H
16:15
NS
Ponferradina
Rayo Vallecano
H2H
16:15
NS
Real Oviedo
Espanyol
H2H
16:15
NS
Tenerife
Mirandés
H2H
18:30
NS
Leganés
FC Cartagena
H2H
SWEDEN – SUPERETTAN
12:30
NS
GIF Sundsvall
Trelleborg
H2H
15:30
NS
Umeå
AFC Eskilstuna
H2H
SWEDEN – ALLSVENSKAN
12:30
NS
Falkenberg
Hammarby
H2H
12:30
NS
Helsingborg
Östersunds FK
H2H
12:30
NS
Malmö FF
Häcken
H2H
15:30
NS
Djurgården
Norrköping
H2H
15:30
NS
Elfsborg
IFK Göteborg
H2H
SWITZERLAND – SUPER LEAGUE
14:00
NS
Luzern
Lausanne Sport
H2H
14:00
NS
Servette
Basel
H2H
14:00
NS
Vaduz
St. Gallen
H2H
TURKEY – SUPER LIG
10:30
NS
Rizespor
Alanyaspor
H2H
13:00
NS
Sivasspor
Ankaragücü
H2H
13:00
NS
Konyaspor
Beşiktaş
H2H
16:00
NS
Galatasaray
Fenerbahçe
H2H
USA – MAJOR LEAGUE SOCCER
23:00
NS
New York RB
Montreal Impact
H2H
23:00
NS
DC United
New England
H2H
23:30
NS
Chicago Fire
Atlanta United
H2H
23:30
NS
Toronto
Columbus Crew
H2H
23:30
NS
Philadelphia Union
Inter Miami
H2H
ARMENIA – FIRST LEAGUE
12:00
NS
Ararat II
Pyunik II
H2H
12:00
NS
West Armenia
Lernayin Artsakh
H2H
AUSTRIA – ERSTE LIGA
08:30
NS
Rapid Wien II
Floridsdorfer AC
H2H
BOSNIA AND HERZEGOVINA – PREMIER LIGA
16:00
NS
Sloga
Sloboda Tuzla
H2H
18:00
NS
Siroki Brijeg
Mladost Doboj Kakanj
H2H
BRAZIL – SERIE B
23:30
NS
Ponte Preta
Confiança
H2H
BULGARIA – PARVA LIGA
15:45
NS
Cherno More
Arda
H2H
18:00
NS
Lokomotiv Plovdiv
CSKA Sofia
H2H
CHINA PR – SUPER LEAGUE
07:30
NS
Shenzhen
Jiangsu Suning
H2H
07:30
NS
Shandong Luneng
Guangzhou R&F;
H2H
07:30
NS
Shanghai Shenhua
Henan Jianye
H2H
12:00
NS
Guangzhou Evergrande
Dalian Professional
H2H
COLOMBIA – LIGA BETPLAY
19:00
NS
Boyacá Chicó
Cúcuta Deportivo
H2H
21:00
NS
Deportivo Cali
Alianza Petrolera
H2H
23:05
NS
Independiente Medellín
Deportivo Pereira
H2H
COSTA RICA – PRIMERA DIVISION
17:00
NS
Cartaginés
Deportivo Saprissa
H2H
20:00
NS
ADR Jicaral
Sporting San José
H2H
21:00
NS
Limón
San Carlos
H2H
CROATIA – 1. HNL
17:05
NS
Hajduk Split
Varaždin
H2H
ECUADOR – LIGA PRO
20:30
NS
Delfin
Universidad Católica
H2H
23:00
NS
Emelec
Deportivo Cuenca
H2H
EGYPT – PREMIER LEAGUE
18:00
NS
Zamalek
El Gounah
H2H
ENGLAND – LEAGUE ONE
14:00
NS
Lincoln City
Charlton Athletic
H2H
ESTONIA – MEISTRILIIGA
10:00
NS
Legion
Tammeka
H2H
12:00
NS
Nõmme Kalju
Trans
H2H
GERMANY – 3. LIGA
11:00
NS
Dynamo Dresden
Waldhof Mannheim
H2H
12:00
NS
Türkgücü-Ataspor
Kaiserslautern
H2H
GREECE – SUPER LEAGUE
13:00
NS
Aris
PAS Giannina
H2H
15:00
NS
OFI
Atromitos
H2H
17:30
NS
AEK Athens
Lamia
H2H
HUNGARY – OTP BANK LIGA
13:45
NS
Várda SE
MOL Vidi
H2H
16:00
NS
Honvéd
Újpest
H2H
ITALY – SERIE B
13:00
NS
Cremonese
Cittadella
H2H
19:00
NS
Reggiana
Pisa
H2H
JAPAN – J2-LEAGUE
05:00
NS
Montedio Yamagata
Júbilo Iwata
H2H
05:00
NS
V-Varen Nagasaki
Avispa Fukuoka
H2H
07:00
NS
Mito Hollyhock
ThespaKusatsu Gunma
H2H
07:00
NS
Tokyo Verdy
Giravanz Kitakyushu
H2H
09:00
NS
Tochigi
Machida Zelvia
H2H
09:30
NS
Ryūkyū
JEF United
H2H
10:00
NS
Renofa Yamaguchi
Fagiano Okayama
H2H
LATVIA – VIRSLIGA
11:00
NS
Jelgava
FC Daugavpils / Progress
H2H
12:00
NS
Ventspils
Tukums
H2H
13:00
NS
Spartaks Jūrmala
Riga
H2H
14:00
NS
Valmiera / BSS
Rīgas FS
H2H
LITHUANIA – A LYGA
12:00
NS
Banga
Kauno Žalgiris
H2H
14:00
NS
Žalgiris
Panevėžys
H2H
16:00
NS
Sūduva
Trakai
H2H
LUXEMBOURG – NATIONAL DIVISION
14:00
NS
RM Hamm Benfica
Swift Hesperange
H2H
14:00
NS
Wiltz
Progrès Niedercorn
H2H
14:00
NS
F91 Dudelange
Victoria Rosport
H2H
14:00
NS
UNA Strassen
Mondorf-les-Bains
H2H
14:00
NS
Jeunesse d’Esch
Hostert
H2H
14:00
NS
Racing
Etzella Ettelbrück
H2H
14:00
NS
Differdange 03
Rodange
H2H
MACEDONIA FYR – FIRST LEAGUE
13:00
NS
Vardar
Belasica
H2H
13:00
NS
Pelister
Skendija 79
H2H
13:00
NS
Renova
Makedonija
H2H
13:00
NS
Struga
Shkupi
H2H
13:00
NS
Akademija Pandev
Sileks
H2H
MALAYSIA – PREMIER LEAGUE
13:00
NS
Kelantan United
PBDKT T-Team
H2H
MOROCCO – BOTOLA PRO
16:00
NS
CR Khemis Zemamra
Mouloudia Oujda
H2H
18:15
NS
Raja Casablanca
Rapide Oued Zem
H2H
18:15
NS
Raja Beni Mellal
RSB Berkane
H2H
20:30
NS
Moghreb Tétouan
Wydad Casablanca
H2H
PARAGUAY – DIVISION 1
21:00
NS
Sportivo Luqueño
Nacional Asunción
H2H
23:30
NS
General Díaz
Guaraní
H2H
PORTUGAL – SEGUNDA LIGA
10:15
NS
Mafra
Benfica II
H2H
14:30
NS
Casa Pia
Vizela
H2H
14:30
NS
Arouca
Academico Viseu
H2H
16:00
NS
Porto II
Penafiel
H2H
17:00
NS
Chaves
Cova Piedade
H2H
17:00
NS
Vilafranquense
UD Oliveirense
H2H
ROMANIA – LIGA 1
16:00
NS
CFR Cluj
Chindia Târgovişte
H2H
18:45
NS
CSM Iaşi
FCSB
H2H
SERBIA – SUPER LIGA
14:00
NS
Proleter Novi Sad
Novi Pazar
H2H
14:00
NS
Napredak
Metalac GM
H2H
SLOVAKIA – FORTUNA LIGA
16:00
NS
DAC
Trenčín
H2H
SLOVENIA – 1. SNL
13:45
NS
Celje
Bravo
H2H
16:00
NS
Koper
Mura
H2H
18:15
NS
Olimpija
Domžale
H2H
SWITZERLAND – CHALLENGE LEAGUE
14:00
NS
Chiasso
Grasshopper
H2H
TURKEY – 1. LIG
11:00
NS
Bandırmaspor
Samsunspor
H2H
13:30
NS
Osmanlıspor
Adana Demirspor
H2H
16:00
NS
Altay
Eskişehirspor
H2H
UKRAINE – PREMIER LEAGUE
11:00
NS
Lviv
Zorya
H2H
14:00
NS
Shakhtar Donetsk
Olimpik Donetsk
H2H
16:30
NS
Desna
Rukh Vynnyky
H2H
16:30
NS
Kolos Kovalivka
Inhulets
H2H
VENEZUELA – PRIMERA DIVISION
20:00
NS
Deportivo La Guaira
Estudiantes Mérida
H2H
20:00
NS
Zulia
Monagas
H2H
20:00
NS
Trujillanos
Mineros de Guayana
H2H
20:00
NS
Academia Puerto Cabello
Gran Valencia
H2H
20:00
NS
Aragua
Atlético Venezuela
H2H
20:00
NS
Deportivo Táchira
Yaracuyanos
H2H
20:00
NS
Zamora Fútbol Club
Carabobo
H2H
20:00
NS
Deportivo Lara
Portuguesa
H2H
20:00
NS
Metropolitanos
Caracas
H2H
WALES – PREMIER LEAGUE
13:30
NS
Caernarfon Town
The New Saints
H2H
13:30
NS
Haverfordwest County
Connah’s Quay
H2H
AUSTRALIA – BRISBANE PREMIER LEAGUE
AUSTRIA – REGIONALLIGA: MITTE
AUSTRIA – REGIONALLIGA: OST
BELARUS – SECOND DIVISION
BELGIUM – DIVISION 3: GROUP A
BELGIUM – DIVISION 3: GROUP B
BELGIUM – THIRD AMATEUR DIVISION: VFV B
BELGIUM – THIRD AMATEUR DIVISION: VFV A
BELGIUM – PROVINCIAL-LIEGE
BELGIUM – PROVINCIAL-ANTWERPEN
BELGIUM – PROVINCIAL-OOST-VLAANDEREN
BELGIUM – PROVINCIAL-BRABANT
BELGIUM – PROVINCIAL-WEST-VLAANDEREN
BELGIUM – PROVINCIAL-LIMBURG
BELGIUM – PROVINCIAL-LUXEMBOURG
BELGIUM – FIRST DIVISION B
BELGIUM – FIRST AMATEUR DIVISION
BERMUDA – PREMIER LEAGUE
BOSNIA AND HERZEGOVINA – FIRST LEAGUE: FBIH
BRAZIL – SERIE D
BRAZIL – SERIE C
BRAZIL – CARIOCA 2
BULGARIA – VTORA LIGA
BULGARIA – 3. LEAGUE SOUTHEAST
BULGARIA – 3. LEAGUE NORTHEAST
BULGARIA – 3. LEAGUE NORTHWEST
BURKINA FASO – PREMIER LEAGUE
CHINA PR – LEAGUE ONE
COLOMBIA – TORNEO BETPLAY
COSTA RICA – LIGA DE ASCENSO
CROATIA – 2. HNL
CROATIA – 3. HNL – SOUTH
CROATIA – 3. HNL – EAST
CYPRUS – 2. DIVISION
CYPRUS – 3. DIVISION
CZECH REPUBLIC – 3. LIGA MSFL
CZECH REPUBLIC – 3. LIGA CFL
CZECH REPUBLIC – 4. LIGA DIVISION D
CZECH REPUBLIC – 4. LIGA DIVISION C
CZECH REPUBLIC – 4. LIGA DIVISION A
CZECH REPUBLIC – 4. LIGA DIVISION E
CZECH REPUBLIC – 2. LIGA FNL
DENMARK – FIRST DIVISION
DENMARK – 2. DIVISION GROUP 1
DENMARK – 2. DIVISION GROUP 2
FAROE ISLANDS – MEISTARADEILDIN
FINLAND – KAKKONEN
FRANCE – NATIONAL 3: HAUTS-DE-FRANCE
FRANCE – NATIONAL 3: AUVERGNE-RHÔNE-ALPES
FRANCE – NATIONAL 3: BRETAGNE
FRANCE – NATIONAL 3: CENTRE-VAL DE LOIRE
FRANCE – NATIONAL 3: GRAND-EST
GERMANY – REGIONALLIGA: WEST
GERMANY – REGIONALLIGA: NORDOST
GERMANY – OBERLIGA: MITTELRHEIN
GERMANY – OBERLIGA: HESSEN
GERMANY – OBERLIGA: NIEDERSACHSEN
GERMANY – OBERLIGA: NORDOST-NORD
GERMANY – OBERLIGA: WESTFALEN
GERMANY – OBERLIGA: BREMEN
GERMANY – OBERLIGA: BADEN-WURTTEMBERG
GERMANY – OBERLIGA: RHEINLAND-PFALZ/SAAR
GERMANY – OBERLIGA: NIEDERRHEIN
GERMANY – OBERLIGA: NORDOST-SÜD
GERMANY – JUNIOREN BUNDESLIGA
GUATEMALA – LIGA NACIONAL
HAITI – LIGUE HAÏTIENNE
HUNGARY – MERKANTIL BANK LIGA
ICELAND – 2. DEILD
ITALY – SERIE C: GIRONE A
ITALY – SERIE C: GIRONE B
ITALY – SERIE C: GIRONE C
ITALY – SERIE D: GIRONE H
ITALY – SERIE D: GIRONE E
ITALY – SERIE D: GIRONE D
ITALY – SERIE D: GIRONE F
ITALY – SERIE D: GIRONE C
ITALY – SERIE D: GIRONE A
ITALY – SERIE D: GIRONE I
ITALY – SERIE D: GIRONE G
ITALY – SERIE D: GIRONE B
JAPAN – J3-LEAGUE
KAZAKHSTAN – PREMIER LEAGUE
KAZAKHSTAN – FIRST DIVISION
LATVIA – FIRST LIGA
MALAYSIA – SUPER LEAGUE
MALTA – FIRST DIVISION
MALTA – PREMIER LEAGUE
MEXICO – LIGA DE EXPANSIÓN MX
MOLDOVA – NATIONAL DIVISION
MONTENEGRO – FIRST LEAGUE
MONTENEGRO – SECOND LEAGUE
NICARAGUA – PRIMERA DIVISION
NORWAY – 2. DIVISION
POLAND – 1. LIGA
RUSSIA – FNL
SAN MARINO – CAMPIONATO
SERBIA – PRVA LIGA
SERBIA – SRPSKA LIGA – EAST
SERBIA – SRPSKA LIGA – VOJVODINA
SERBIA – SRPSKA LIGA – WEST
SERBIA – SRPSKA LIGA – BELGRADE
SLOVAKIA – 3. LIGA – WEST
SLOVAKIA – 3. LIGA – CENTER
SLOVAKIA – 3. LIGA – EAST
SLOVAKIA – 3. LIGA – BRATISLAVA
SLOVAKIA – 2. LIGA
SLOVENIA – 2. SNL
SWEDEN – ALLSVENSKAN WOMEN
SWEDEN – ETTAN: SOUTH
SWEDEN – ETTAN: NORTH
SWEDEN – DIVISION 2: OSTRA GOTALAND
SWEDEN – DIVISION 2: SODRA SVEALAND
SWEDEN – DIVISION 2: NORRA GOTALAND
TANZANIA – LIGI KUU BARA
THAILAND – THAI PREMIER LEAGUE
THAILAND – THAI LEAGUE TWO
UKRAINE – SECOND LEAGUE: GROUP A
UKRAINE – SECOND LEAGUE: GROUP B
USA – USL CHAMPIONSHIP
UZBEKISTAN – PROFESSIONAL FOOTBALL LEAGUE